Lista pytań FAQ

Lista najczęściej zadawanych pytań

   Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne pochłaniają energię słoneczną przez cały dzień i przekształcają ją w prąd stały. Większość domów i firm korzysta z prądu przemiennego, więc prąd stały jest następnie przesyłany przez falownik, aby przekształcić go w użyteczną energię elektryczną. W tym momencie albo wykorzystujesz energię elektryczną w swoim domu, albo wysyłasz do sieci elektrycznej, która akumuluje nadwyżkę energii.

   Czy panele słoneczne są odpowiednim rozwiązaniem dla mojego domu?

Tutaj należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy zastanowić się, ile wytworzonej energii elektrycznej wykorzystasz, ponieważ wpłynie to na ekonomiczność rozwiązania dla Twojego domu. Musisz również rozważyć, czy Twój dach nadaje się do fotowoltaiki, biorąc pod uwagę jego wiek i stan, orientację domu i wszelkie potencjalne zacienienie z pobliskich drzew lub budynków.

   Dlaczego fotowoltaika to przyszłościowa inwestycja?

Ludzie decydują się na zakup systemów energii słonecznej z różnych powodów. Na przykład, niektóre osoby kupują produkty słoneczne, aby zmniejszyć wykorzystanie zasobów paliw kopalnych Ziemi i zanieczyszczenie powietrza. Inni wolą mieć własny system fotowoltaiki, aby zmniejszyć zależności od zewnętrznych dostawców energii. Prawidłowo zaprojektowana fotowoltaika może być w stanie zapewnić te i inne korzyści, dlatego stanowi długoterminową inwestycję.

   Jak instalacja paneli fotowoltaicznych wpłynie na wartość mojej nieruchomości?

Badania wykazały, że budynki z systemami energii słonecznej takimi jak fotowoltaika sprzedają się za więcej niż te, które nie zostały w taką formę energii wyposażone. Jednak wartość Twojej nieruchomości wzrośnie tylko wtedy, gdy będziesz właścicielem, a nie dzierżawcą systemu paneli słonecznych. W większości przypadków zastosowanie energii słonecznej zwiększy wartość nieruchomości bardziej niż remont kuchni.

   Czy mogą samodzielnie zainstalować panele fotowoltaiczne dla swojego domu?

Możesz samodzielnie zainstalować system fotowoltaiczny, jednak aby uniknąć komplikacji lub obrażeń, lepiej jest zatrudnić renomowanego profesjonalnego wykonawcę z doświadczeniem w instalowaniu systemów tego rodzaju. Komponenty zostały zaprojektowane tak, aby spełniały surowe normy niezawodności i trwałości, dzięki czemu mogą wytrzymać różne warunki pogodowe. Są to jednak dość wyrafinowane układy elektryczne, więc instalacja zwykle wymaga wiedzy i doświadczenia wykonawcy sprzętu elektrycznego.

   Jakie korzyści dla środowiska przynosi energia słoneczna?

Energia słoneczna, podobnie jak inne odnawialne źródła energii, ma wiele zalet środowiskowych i zdrowotnych. Przejście na energię słoneczną poprzez rozwiązania fotowoltaiczne pozwoli zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmiany klimatu, a także powoduje mniej zanieczyszczeń powietrza, takich jak dwutlenek siarki i cząstki stałe, które mogą powodować problemy zdrowotne.

   Czym dokładnie są fotowoltaiczne panele słoneczne?

Termin „panel słoneczny” może odnosić się do szerokiej gamy technologii bazujących na energii słonecznej. Często jest używany zamiennie między panelami wytwarzającymi energię elektryczną i tymi, które generują ciepło. Panele słoneczne, które wytwarzają energię elektryczną, są określane w przemyśle właśnie jako „moduły fotowoltaiczne” i są to właśnie panele wykonane z materiałów, które po wystawieniu na działanie światła generują prąd stały.

   Ile kosztuje fotowoltaika dla domu i ile zaoszczędzę na rachunkach za media?

Niestety nie ma jednej lub prostej odpowiedzi, gdyż koszt ten zależy od wielu czynników, takich jak to, czy jest to system samodzielny, czy zintegrowany z projektem budynku, wielkość systemu, specyfika projektu i wiele innych. Z pewnością jednak zaoszczędzisz na energii elektrycznej, dzięki systemowi energii słonecznej w aspekcie długoterminowym.

Nasi strategiczni partnerzy